sobota, 26 marca 2011

Olej rzepakowy, a prawidłowy poziom cholesterolu

Zaburzone proporcje dobrego i złego cholesterolu oraz wysoki poziom złego cholesterolu jak również homocysteiny, jest dla nas bardzo groźny. Nigdy nie wiadomo, kiedy doprowadzi do spustoszenia w organizmie. Jeśli zawczasu nie zapobiegniemy, musimy liczyć się z przykrymi konsekwencjami, takimi jak miażdżyca, zawał serca, udar mózgu czy też wylew. 

Badania potwierdzają, że spośród wszystkich tłuszczów roślinnych, skład oleju rzepakowego oraz lnianego najlepiej pomaga utrzymać prawidłowy poziomu cholesterolu.

Olej rzepakowy ma optymalną proporcję kwasów omega-6 i omega-3 (2:1). 
Olej rzepakowy zawiera wysoki poziom kwasów tłuszczowych jednonienasyconych, zbliżony do występującego w oliwie, a wielokrotnie przewyższający poziom w oleju słonecznikowym, przy najniższym poziomie kwasów nasyconych spośród tłuszczów roślinnych.
Olej rzepakowy, olej lniany są cennym źródłem kwasu alfa-linolenowego, z grupy kwasów omega-3. Badania potwierdziły, że wysoka zawartość kwasu alfa-linolenowego (dziesięciokrotnie wyższa niż w oliwie) sprawia, że olej rzepakowy jest najlepszym roślinnym tłuszczem, działającym prewencyjnie w układzie sercowo-naczyniowych.


Olej Rzepakowy  NIE ZAWIERA  Kwasu Erukowego, który przyczynia się do zmiękczania mięśni, w tym do mięśnia sercowego-o czym należy koniecznie pamiętać!!!.
Często jest opinia, że olej rzepakowy nie jest w 100% wolny od kwasu erukowego, więc temat zostawiam otwarty. A jednocześnie zachęcam do zapoznania się z ofertą polskiej firmy NATUR DAY, mającą w ofercie nie tylko OMEGĘ 3.



profilaktyka cholesterolowa

Wbrew powszechnym przekonaniom, że należy całkowicie wyeliminować tłuszcze z diety w walce z cholesterolem, jest myśleniem błędnym.

Żródłem cholesterolu w naszej diecie są tłuszcze zwierzęce, które znajdują się w takich produktach jak: masło, smalec, mięso,  jaja, wątróbka, sery żółte. Towarzyszące mu w tłuszczach zwierzęcych nasycone kwasy tłuszczowe zwiększają ryzyko otyłości oraz chorób sercowo-naczyniowych, w tym nadciśnienia, zawałów serca, udarów i wylewów, które są przyczyną aż połowy zgonów w Polsce.
Nie oznacza to, że musimy wyeliminować z naszej diety wszystkie tłuszcze; Zgodnie z zaleceniami dietetyków powinniśmy zmniejszyć spożycie tłuszczów zwierzęcych. Eksperci przekonują, że najważniejszy w profilaktyce cholesterolowej jest rodzaj spożywanego tłuszczu. Nienasycone kwasy tłuszczowe, obniżają stężenie „złego cholesterolu” i triglicerydów we krwi. Takim tłuszczem jest olej rzepakowy, lniany, rzepakowo-lniany, konopny, orzechowy.
Olej rzepakowy nie tylko obniża stężenie „złego cholesterolu”, ale zwiększa też poziom „dobrego cholesterolu”. Dlatego  powinien znaleźć się w codziennej diecie, a jedna łyżka stołowa oleju zaspokaja dobowe zapotrzebowanie organizmu na Omega 3 / wg kryteriów ustalonych prze Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne/.

W przypadku wątpliwości własnych co do stosowania oleju, zapraszam do lektury nt Omega 3:

http://www.naturday.pl/product/opti-omega/3303387

W razie pytań
s.grochowina@gmail.com
tel +48 604-179-597


Czy Omega 3 przyspiesza spalanie tłuszczu?

Tłuszcze w naszym jadłospisie odgrywają ogromną rolę, gdyż są przede wszystkim dostarczycielem potrzebnej nam do funkcjonowania energii.
Trzeba jednak pamiętać o tym, aby umiejętnie dobrać dawkę i ich rodzaj. Jeśli wybierzemy nieumiejętnie, może czekać nas m.in. nadwaga, miażdzyca, nadciśnienie, cukrzyca, a więc liczne kłopoty.

Wówczas kierujemy swoją uwagę na dietę, zapominając często wtedy o tłuszczach, a warto zawrzeć w niej... tłuszcze.
Tak, rzecz w tym, że powinny to być te z grupy wielonienasyconych zawierających kwasy Omega 3.
One to właśnie doskonale pomogą pozbyć się zbędnych KILOGRAMÓW.
Aby zrozumieć działanie Omega 3:
 Przede wszystkim pozwalają oczyszczać wątrobę, a to z kolei powoduje, że jest ona w stanie rozkładać tłuszcze, a więc spalać je. Dodatkowo kwasy te działają na karnitynę – organiczny związek, który również pomaga pozbywać się nadmiaru lipidów. Zamknięciem procesu pozbywania się nadwagi jest wykorzystanie błonnika, którego zadaniem jest przyśpieszenie przetwarzania pożywienia.
Dodatko, Omega 3 wspierają układ odpornościowy, pracę mózgu, układu nerwowego oraz utrzymują prawidłowy poziom cholesterolu w organiźmie.

Trzeba sobie zdać sprawę, że kwestia odpowiedniego doboru diety, wpływa nie tylko na zmianę wagi, ale również na ogólny stan zdrowia.

Dlaczego Wielonienasyceniowe Kwasy Tłuszczowe Omega 3 są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednak, trzeba sobie zdać sprawę,że nasz organizm ich nie wytwarza, stąd ich nazwa NIEZBĘDNE i musimy je dostarczać sami wraz z pożywieniem. Chociażby jedząc ryby morskie oraz owoce morza, które je zawierają, bądź korzystając z roślinnych dodatków np oleju.
Omega 3 nie tylko spowoduję spalanie tłuszczu, dodatkowo powoduję właściwą przemianę materii.
To zasługa Omega 3, ale, często zadajemy sobie pytanie-dieta???
A czy dam radę przejść na dietę???

Więc może po prostu - stosować produkt dostarczający Omegę 3 do naszego organizmu??

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest NATUR DAY (Fitoterapie), zawierający optymalne składniki i proporcje Omega 3/6


http://www.naturday.pl/product/opti-omega/3303387

W razie pytań
s.grochowina@gmail.com
tel +48 604-179-597